I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Dnia 9 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się 27 Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Konkurs ten ma na celu zainspirowanie uczestników i ich opiekunów do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu, szczególnie w zakresie propagowania zdrowego stylu życia. Każdy wykonawca miał za zadanie przygotować jeden utwór muzyczny z tekstem autorskim w formie atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży - piosenki wspieranej tańcem, czasem małymi formami teatralnymi W tegorocznej edycji Finału Festiwalu wzięło udział 20 laureatów etapów powiatowych z terenu 10 powiatów województwa mazowieckiego. Powiat ciechanowski reprezentowało nasze gimnazjum, czyli zespół „La-Ti-Do”, który okazał się zwycięzcą tegorocznego festiwalu zdobywając I miejsce.

Występy dzieci i młodzieży oceniała 5-osobowa komisja konkursowa, zwracając szczególną uwagę na treści prozdrowotne utworów, umiejętności wokalne wykonawców oraz walory artystyczne. Laureaci otrzymali nagrody w postaci statuetki, dyplomu oraz sprzętu elektronicznego .Gratulujemy naszym niezawodnym artystom i pani Hannie Długołęckiej za przygotowanie uczniów do konkursu.

Skład zespołu:

Śpiew - Natalia Wudarska, Julia Zajkowska