Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Ciechanowie

Jesteśmy Gimnazjum Mistrzów

Po raz drugi I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie ogłosiło konkurs – LIGĘ  ZADANIOWĄ – KRASINIAK 2017 - dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów. Uczniowie naszego Gimnazjum chcieli sprawdzić swoją wiedzę, inwencję oraz umiejętność współpracy z innymi. Chcieli reprezentować swoje Gimnazjum i zmierzyć się w rywalizacji z najlepszymi. Chcieli też doskonalić umiejętności przydatne na egzaminie gimnazjalnym i kolejnych etapach edukacji oraz zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Dlatego też we współpracy
z nauczycielami oraz dyrekcją utworzono naszą REPREZENTACJĘ - trzy grupy kolegów i koleżanek
o podobnych zainteresowaniach, która wzięła udział w II edycji LIGI ZADANIOWEJ – KRASINIAK 2017!

 

Wyzwanie podjęły cztery gimnazja. Były to: Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie, Gimnazjum
z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Ciechanowie, Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie
i Społeczne Gimnazjum TWP w Ciechanowie.

Szkoła wystawiła po jednym 4-5 osobowym zespole (w sytuacjach losowych możliwa była zmiana składu) w trzech kategoriach: język angielski, język polski, matematyka. Odbyły się trzy tury zawodów w każdej kategorii – w rytmie miesięcznym (marzec – kwiecień - maj). Każde ze spotkań składało się z trzech modułów: warsztaty pod kierunkiem nauczycieli, rywalizacja – zadania grupowe oraz indywidualne, prezentacja i ocena wykonanych zadań. Po trzech turach zawodów zostały wyłonione drużyny zwycięskie (mistrzowie oraz wicemistrzowie) w poszczególnych kategoriach. Nasze Gimnazjum spośród wszystkich szkół zdobyło najwyższą liczbę punktów i zwyciężyło w punktacji łącznej, otrzymując wg Regulaminu Ligi Zadaniowej – Krasiniak 2017, tytuł GIMNAZJUM MISTRZÓW. Organizatorzy nadali nam jednak tytuł ZŁOTEGO GIMNAZJUM.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w każdej z kategorii wypadli wyśmienicie – w matematyce
i języku angielskim zajęli pierwsze miejsca, zdobywając tytuły mistrzowskie, a w języku polskim zajęliśmy drugie miejsce i zdobyliśmy tytuł wicemistrzowski.

 

Szczegółowe wyniki wyglądają następująco:

Klasyfikacja szkół:

Liga Matematyczna

 • Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie – 110 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł mistrzowski za zajęcie I miejsca)
 • Społeczne Gimnazjum TWP w Ciechanowie – 90 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł wicemistrzowski za zajęcie II miejsca)
 • Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie – 70 pkt.
 • Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie – 40 pkt.

Liga Anglistyczna

 • Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie – 100 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł mistrzowski za zajęcie
  I miejsca)
 • Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie – 90 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł wicemistrzowski
  za zajęcie II miejsca)
 • Społeczne Gimnazjum TWP w Ciechanowie – 80 pkt.
 • Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie – 50 pkt.

Liga Polonistyczna

 • Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie – 110 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł mistrzowski za zajęcie I miejsca)
 • Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie – 100 pkt. (reprezentanci otrzymują tytuł wicemistrzowski za zajęcie II miejsca)
 • Społeczne Gimnazjum TWP w Ciechanowie – 70 pkt.
 • Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie – 50 pkt.

 

 1. Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie – 310 pkt. (tytuł „Gimnazjum Mistrzów” „Złotego Gimnazjum”)
 2. Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie – 270 pkt. (tytuł „Srebrnego Gimnazjum”)
 3. Społeczne Gimnazjum TWP w Ciechanowie – 240 pkt.
 4. Społeczne Gimnazjum STO w Ciechanowie – 140 pkt.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

 • w Lidze Matematycznej: Julia Zajkowska (IIIbi), Bartosz Falęcki (IIIai), Maciej Trzeciak (IIIc), Jakub Brodowski (IIIc) i Dominik Brzeszkiewicz (IIIbi), (uzyskując tytuł mistrzowski)
 • w Lidze Anglistycznej: Aleksandra Wenda (IIIc), Julia Nicman (IIc), Natalia Borkowska (IIId), Maciej Trzeciak (IIIc),  Laura Faderewska (IIId), (uzyskując tytuł mistrzowski)
 • w Lidze Polonistycznej: Natalia Borkowska (IIId), Aleksandra Wenda (IIIc)/Julia Pawlicka (IIIai), Alicja Laskowska (IId), Marta Klimkiewicz (IIIbi), Laura Faderewska (IIId), Jakub Janicki (IIIbi), (uzyskując tytuł wicemistrzowski)

 

Nauczyciele przygotowujący uczniów:

 • w Lidze Matematycznej: pani Elżbieta Czajkowska, pani Iwona Kowalska
 • w Lidze Anglistycznej: pani Patrycja Imielska
 • w Lidze Polonistycznej: pani Agnieszka Wenda, pani Joanna Holm, pani Małgorzata Włodarska, pani Joanna Godlewska

 

Dyplomy dla nagrodzonych zostały przekazane do szkoły i zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uroczyste nadanie tytułów Złotego i Srebrnego Gimnazjum nastąpi już w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Cieszymy się bardzo, ponieważ w ubiegłorocznej edycji Ligi zdobyliśmy tytuł Srebrnego Gimnazjum, a w tym roku zostaliśmy Gimnazjum Mistrzów. Ten sukces jest wynikiem ciągłej, systematycznej pracy - uczniów i  ich nauczycieli - przez cały etap edukacyjny w gimnazjum. Dziękujemy Wam za to! Jesteśmy z Was dumni!