SPORT – uczy, bawi, wychowuje

2014/2015


17 lutego na hali MOSiR w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: z III b Ola Cienkus, Milena Kucińska, Ala Ostrowska, Kinga Rydel, Ola Leszczyńska z IIIc Ola Kwiatkowska, z Id Magda Borkowska, Natalia Borkowska, Karolina Murawska, Magda Miłoszewska, z Ib Ewelina Górecka, Paulina Karolak, IId Zuzia Napiórkowska. Zdobyłyśmy III miejsce.

Zobacz galerię zdjęć

 

SPORT DZIEWCZĄT

W dobie obecnej cywilizacji trudno zachęcić uczniów, a szczególnie dziewczęta, do wysiłku fizycznego. W naszej szkole nam się to udaje i to z dobrym skutkiem. Dziewczęta chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych pozalekcyjnych i godnie reprezentują szkołę. Cieszą się, kiedy wysiłek nagrodzony jest medalem.

W tym roku szkolnym rywalizacja rozpoczęła się biegami przełajowymi.

W indywidualnych biegach przełajowych o tytuł Mistrza Powiatu wystartowało 27 dziewcząt i chociaż medal był tylko jeden (srebrny - Garnowska Katarzyna) to awans dalej wywalczyło 11:

klasy I: Kwiatkowska Ola, Zmudczyńska Paulina, Rydzewska Angelika, Niska Klaudia, Leszczyńska Ola, Kucińska Milena; klasy II: Bitkowska Kamila, Kalinowska Natalia; klasy III: Garnowska Katarzyna, Gburzyńska Daria, Bartczak Ola. Wygrałyśmy również punktację gimnazjów w powiecie. Dużo trudniej było w rejonie. Tutaj awans do finału XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły: Garnowska, Gburzyńska, Kwiatkowska.

 

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

Kolejne zawody to Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m. Zdecydowanie zwyciężyłyśmy. W naszej sztafecie biegły: Gburzyńska, Kwiatkowska, Zmudczyńska, Leszczyńska, Kalinowska, Bartczak, Bitkowska, Rydzewska, Niska, Garnowska. Po Mistrzostwach Rejonu /po drobnej przygodzie/, wyjechałyśmy na finał Igrzysk. W finale zajęłyśmy 14. miejsce.

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

Od dwóch lat w naszej szkole rozwija się nordic walking. Mamy już pierwsze sukcesy. W II ciechanowskim ogólnoposlskim marszu nordic walking dziewczęta zdobyły dwa medale: srebrny – Żaneta Brzoza, która przegrała tylko z Mistrzynią Polski Ewą Brzeziną oraz brązowy – Ola Leszczyńska. Startujemy też w cyklicznych, comiesięcznych zawodach o Grand Prix Ciechanowa, które trwają od stycznia do września. W styczniu na podium stały: Brzoza Żaneta, Imielska Kaja, Kurzynko Dagmara; w lutym: Brzoza, Kurzynko, Cienkus; w marcu: Imielska, Brzoza, Przychodna.

 

26

 

27

 

28

 

30

Grand Prix odbywa się również w biegach przełajowych. W styczniu na podium stały: Kowalska Zuzanna, Zub Anita; w lutym: Bitkowska Kamila, Kowalska Zuzia, Rydzewska Angelika.

W rozegranych Mistrzostwach Powiatu w koszykówce zajęłyśmy III miejsce. Szkołę reprezentowały: Cienkus Ola, Kruk Anna, Kucińska Milena, Rydel Kinga, Kalinowska Natalia, Ostrowska Ala, Łukasiak Maja, Leszczyńska Ola, Agnieszka Rejtner

Pozdrawiam wszystkich sportowców i nie tylko sportowców – M. Zawistowska

 

31

 

PAŹDZIERNIK 2013

Dnia 16 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dzielnie spisały się nasze dziewczęta zdobywając I miejsce i awans do kolejnego etapu. W sztafecie 10 x 800m biegły: Marta Gorczyńska, Kamila Bitkowska, Paulina Zmudczyńska, Angelika Rydzewska, Natalia Kalinowska, Wiktoria Potępa, Monika Szemplińska, Ola Kwiatkowska, Milena Kucińska, Milena Suska

 

 

 

 

 

Dnia 19 października w siedzibie TKKF''Promyk'' w Ciechanowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie pucharów dla najlepszych w Grand Prix Ciechanowa w biegach przełajowych i nordic walking. Są to cykliczne comiesięczne zawody, w których startują dzieci,  młodzież i dorośli a trwają od stycznia do września. Na wynik końcowy liczą się punkty zdobyte w poszczególnych miesiącach. Trochę się trzeba postarać żeby ostatecznie stanąć na podium. 
 Z naszej szkoły najlepiej spisali się w biegach przełajowych:

 II miejsce  Gabriel Pszczółkowski

 II miejsce  Marta Gorczyńska

 III miejsce Zuzia Kowalska

 Natomiast w nordic walking całe podium było nasze

 I miejsce  Dagmara Kurzynko

 II miejsce Żaneta Brzoza

 III miejsce Helena Komar

Brawa dla nich za wynik i systematyczność

 

 

 

 

 

 

Dnia 26 października odbył się III Ciechanowski Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Oczywiście wśród startujących nie zabrakło dziewcząt z Gimnazjum nr 4, które propagują tę dyscyplinę już drugi rok i startują z sukcesami. Teraz też nie zawiodły i w kategorii młodzieży wywalczyły pierwszych sześć miejsc. Najlepiej wypadła Ala Ostrowska, która prowadziła od startu do mety. Za nią linię mety kolejno przekraczały: Kamila Bitkowska, Paulina Zmudczyńska, Ola Cienkus, Angelika Rydzewska, Wiktoria Potępa, Ola Leszczyńska /9/, Klaudia Chojnowska /12/, Kasia Orłowska /13/, Asia Kołakowska  /15/,  Milena Kucińska /22/. Dziewczęta miały okazję do rozmowy z 18 letnim v-ce mistrzem świata / również startował w tych zawodach/ a potem zrobili sobie wspólną fotografię.

Wśród różnych atrakcji towarzyszącym zawodom było losowanie nagród rzeczowych oraz grochówka, która okazała się wyśmienitym rozgrzewającym posiłkiem po marszu w niezbyt sprzyjającej pogodzie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 edycja Grand Prix Ciechanowa w biegach na przełaj rozpoczęła się 26 stycznia. Pierwsze spotkanie biegaczy w lesie śmiecińskim odbyło się w zdecydowanie zimowej scenerii. Nie odstraszyło to jednak  młodzieży. Z naszej szkoły najbardziej charakterne okazały się Marta Gorczyńska, która w kategorii dziewcząt na 2 km zajęła III miejsce i Ola Cienkus, która przekroczyła linię mety na IV miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 lutego odbył się kolejny bieg przełajowy z cyklu Grand Prix Ciechanowa, w którym  wystartowały dwie uczennice z naszej szkoły. Były to Marta Gorczyńska i Natalia Kalinowska, które zajęły odpowiednio III i IV miejsce.

 

 

 

 

 

 

 W niedzielę 16 marca odbył się kolejny bieg przełajowy Grand Prix. Biegi rozegrane były w ekstremalnych warunkach pogodowych. Przeddzień wichura powywracała drzewa, które  znalazły się na trasie biegu. Zawodnicy musieli je pokonać, co wcale nie było proste. Były to prawdziwe przełaje w dodatku w bardzo licznej szkolnej i klubowej obsadzie. Jedyną reprezentantką naszej szkoły , która poradziła sobie z trasą była Marta Gorczyńska. Brawo!

 

 

 

 

 

 

 

SPORT CHŁOPCÓW i DZIEWCZĄT

Piłka ręczna - Turniej o Puchar Lajkonika

DSC08566

W dniach 4-7 kwietnia 2013 roku w Krakowie odbył się XXXIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Lajkonika. Jest to największy turniej młodzieżowy piłki ręcznej w Polsce. Rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych dla chłopców i w trzech dla dziewcząt. W tym roku startowały w sumie 84 zespoły. W każdej kategorii występowało od 12 do 15 zespołów. Oprócz drużyn z całej Polski startowały także ekipy ze Szwecji, Litwy, Ukrainyi Czech. Ciechanów reprezentowały trzy zespoły z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nike”. Do Krakowa pojechało 14 zawodniczek i 29 zawodników pod opieką trójki trenerów- nauczycieli wychowania fizycznego z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Ciechanowie: Barbary Chełmińskiej, Arkadiusza Chełmińskiego i Zbigniewa Czajkowskiego, których wspierał kierownik najstarszej drużyny Marek Tartas.

Dziewczynki startowały w kategorii K 2000 ( tzn. kobiet urodzonych w 2000 roku). Obsada to 15 drużyn podzielonych na 3 grupy. System rozgrywek polegał na grze „każdy z każdym” w grupie. Następnie najlepsze zespoły z każdej grupy rywalizowały o miejsca 1-3, rozgrywając ze sobą spotkania. Drugie zespoły z każdej z grup rywalizowały między sobą o miejsca 4-6. I tak aż do miejsc 12-15. Podopieczne Barbary Chełmińskiej już po trzech spotkaniach grupowych z SKS „Kusy” Kraków (11:9), UKS „Olimpia” Końskie (21:9) i MOSiR Łaziska Górne (12:10) zapewniły sobie I miejsce w grupie dające prawo do gry o medale turnieju. Nie zmieniła tego porażka w ostatnim meczu z MTS Kwidzyn (9-10). W grupie finałowej na nasz zespól czekały drużyny MKS Karczew i SokolHrabovka . W pierwszym pojedynku,rozgrywając- zdaniem trenerki - mecz swojego życia, zawodniczki pokonały rywalki z Czech 22:15. W ostatnim spotkaniu dziewczęta, niestety, uległy doświadczonemu zespołowi z Karczewa 12:17. Końcowy wynik zapewnił szóstoklasistkom znakomite drugie miejsce w mocno obsadzonym turnieju.

Zespół grał w składzie: Iza Abramowicz, Klaudia Bartosiewicz, Ewelina Bugajewska, Klaudia Dąbrowska, Ola Drzewiecka, Natalia Dzidko, Magda Karczewska, Gabriela Kowalkowska, Milena Łukasiak, Monika Mąka, Joanna Miszkowska, Renata Ropelewska, Weronika Stadnik, Katarzyna Wójcik. Trenerem zespołu jest Barbara Chełmińska.

W kategorii M 2000 wystąpiła drużynaszkolona przez Arkadiusza Chełmińskiego. Zespół zrobił w turnieju niesamowite wrażenie. Pokonywał przeciwników z wielką łatwością, bardzo często różnicą bramek większą niż 10, co świadczy o przewadze klasy. Jedynie pierwszy grupowy przeciwnik sprawił naszym zawodnikom spore problemy. Stąd zwycięstwo najmniejsza różnicą 23:19. Pozostałe pojedynki grupowe to wygrane z: UKS „Kusy” II Kraków 26:14, CYSS 3 Melitopol ( Ukraina) 27:19 i UKS „Czwórka” Libiąż 25:15. W fazie finałowej turnieju rozgrywanego według tej samej zasady co w turnieju dziewcząt, przeciwnikami naszych zawodników były drużyny : ULA Varena z Litwy (28:10) i zespól gospodarzy UKS „Kusy Kraków” (19:12). Dzięki takim wynikom zespół zdobył bezapelacyjnie pierwsze miejsce w swojej kategorii .

Drużyna występowała w składzie : Kacprzyk Jakub, Krysztofiak Mariusz, Janakakos Dawid, Pilitowski Konrad, Mirzejewski Adam, Potępa Dawid, Ruszkowski Piotr, Smoliński Bartosz, Sokołowski Sebastian, Szymczak Kacper, Truszczyński Piotr, Królikowski Michał, Zajączkowski Dominik. Trener zespołu Arkadiusz Chełmiński.

W najstarszej kategorii chłopców M 1998 nasze miasto reprezentowała drużyna prowadzona przez Zbigniewa Czajkowskiego. W tej grupie uczestniczyło 15 drużyn, które grały ze sobą według tego samego klucza rozgrywek. W grupie zespól osiągnął następujące wyniki : z UKS „Kusy” II Kraków -25:6, z Önnereds HK (Szwecja) – 16:8, z MKS „Piotrkowianin” Piotrków Trybunalski 21:14 i z KS „Vive Targi” Kielce 14:10, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i rywalizowanie o najwyższe laury. Niestety, pierwszy mecz w fazie finałowej zakończył się porażką naszego zespołu z drużyną UKS „Royal” Warszawa 22:25. Był to bardzo dziwny mecz, w którym do przerwy prowadziliśmy 15:10. Co się stało w II połowie, tego tak do końca nie wiedzą i zawodnicy, i trener zespołu. Ponieważ mecz pomiędzy drużynami z Warszawy i Krakowa zakończył się zwycięstwem gospodarzy ośmiobramkową różnicą, to do odniesienia zwycięstwa w turnieju potrzebne było naszemu zespołowi zwycięstwo co najmniej różnicą 7 bramek. I ku ogromnej radości całej ekipy po dramatycznym meczu, w którym wynik rozstrzygnął w ostatnich sekundach, nasz zespół takowe odniósł -15:8. Na szyjach piętnastolatków zawisły złote medale.

Drużyna grała w składzie : Maciej Bandych, Radosław Borowy, Artur Bukowski, Adrian Chełmiński, Patryk Kowalski, Patryk Matusiak, Rafał Podsiadlik , Bartosz Radź, Kamil Ruszkowski, Krzysztof Ruszkowski, Mikołaj Rutkowski, Maciej Smoleński, Kamil Stępniewski, Mikołaj Tartas, Paweł Więckowski, Dominik Wiśniewski. Trenerem gimnazjalistów jest Zbigniew Czajkowski.

                Ciechanowianie wywieźli zatem z królewskiego grodu trzy komplety medali- dwa złote i jeden srebrny i trzy puchary Lajkonika. Kraków został zdobyty!!!