TIK

mzs2

Nie da się ukryć, ze szkoła w XXI wieku stanęła przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Świat się zmienia. Technologia informacyjno-komunikacyjna (TIK) – komputery, smartfony, Internet – stały się ogromnym przyjacielem człowieka. W Miejskim Zespole Szkół nr 2 starmy się wykorzystywać je jak najrozsądniej, aby nauka była ciekawsza i skuteczniejsza. Nie wystarczy przecież postawić uczniowi komputer, ale należy wyjaśnić mu, jak z niego skorzystać, aby stał się źródłem wiedzy. Nie chodzi tu o naukę kopiowania i wklejania, ale o prawdziwa „szkoła myślenia” – krytyczną analizę źródeł, wybieranie i ocenianie wartości znalezionych materiałów.

Dowodem na dobre wykorzystywanie TIK w naszej szkole jest otrzymany przez nas Certyfikat „Szkoły 2,0”. Otrzymały go obie szkoły Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 - Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie.

cert

Do programu przystąpiliśmy razem, już w pierwszej edycji, gdyż uważamy, że jako szkoła musimy dostrzegać nowe potrzeby uczniów. Obie szkoły niezależnie realizowały własne projekty i angażowały się w wiele działań. Już wcześniej staraliśmny się wdrażać uczniów w nowe możliwości z wykorzystaniem TIK. Młodzi ludzie żyją teraz w zupełnie innym świecie, a my musimy wyjść im naprzeciw. Stworzyć takie warunki, aby uczynić szkołę przyjazną, aby pomóc im w rozumieniu iotaczającego świata.

Razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizatorem akcji "Szkoła z klasą 2,0") przedstawiciele Gimnazjum nr 4  wzięli udział, jako wybrani spośród 300 szkół z całej Polski w Pikniku Naukowym w maju 2011 roku, gdzie prezentowali nasze TIK-owe doświadczenia.

ceo

Nasz projekt Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych, realizowany w gimnazjum, prezentowaliśmy także w Centrum Nauki "Kopernik" na Festiwalu Projektów w czerwcu 2011 roku.

12 Gratulacje od organizatorow i wreczenie pamiatek

Wybierz podmenu: