Zakończenie roku szkolnego

Ze względu na zmiany w systemie oświatowym zakończenie roku szkolnego 2016/2017 było ostatnią taką uroczystością w Gimnazjum, ale dzięki temu również stała się wyjątkową. Była nietypowo długa, a wszystko to z powodu dużej ilości nagrodzonych uczniów, o czym warto było z dumą zakomunikować oraz w tak wyjątkowym dniu wielu osobom podziękować. Na uroczystość przybyli szanowni goście – pani Anna Cicholska, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pan Krzysztof Kosiński, Prezydent Miasta Ciechanów, pani Anna Żebrowska, Wiceprezydent Ciechanowa, ks. kan. Jan Jóźwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej, pan Rafał Porębski, przewodniczący zarządu Osiedla nr 8 „Kwiatowe”, pan Krzysztof Łyziński, przewodniczący Osiedla nr 12 „Zachód” i pani Iwona Kuklińska, członek Osiedla nr 7 „Przemysłowe”. Po pięknym walcu w wykonaniu uczniów klas trzecich i krótkiej części artystycznej głos zabrała pani Aldona Krzywicka, dyrektor Szkoły.

Przywitała znamienitych gości, przedstawiła największe osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe uczniów i ich nauczycieli w  szkole i poza nią. Następnie głos zabrała pani poseł Anna Cicholska. Potem Prezydent Miasta wręczył nagrody uczniom MZS nr 2 za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Nagrody Prezydenta otrzymali:

Nagrody I stopnia

Barbara Kolak - uczennica klasy VI cs
Anna Wysocka - uczennica klasy VI cs
Łukasz Świątek - uczeń klasy II bi
Aleksandra Wenda - uczennica klasy III c

Nagrody II stopnia
Szymon Mydlarz - uczeń klasy VI b
Olga Kosewska - uczennica klasy V ai
Maria Zielińska - uczennica klasy VI ai
Bartosz Falęcki - uczeń klasy III ai
Natalia Borkowska - uczennica klasy III d
Jakub Brodowski - uczeń klasy IIIc

Swoje nagrody przyznała również pani Dyrektor.

Nagrody Dyrektora otrzymali:

Marta Skibińska - uczennica klasy IV ai
Anna Stawińska - uczennica klasy V ai
Aleksandra Klimkiewicz - uczennica klasy III bi
Natalia Godlewska - uczennica klasy III c

Uczennice: Marta Skibińska, Anna Stawińska, Natalia Godlewska i Julia Zajkowska zostały nominowane do Nagrody Prezydenta za szczególne osiągnięcia artystyczne. Julia została laureatką trzeciej nagrody w wysokości 500zł, natomiast pozostałe uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

W dalszej części uroczystości przemówili - ks. proboszcz Jan Jóźwiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Beata Kurek oraz Krzysztof Łyziński – reprezentant osiedli współpracujących ze szkołą. Padło wiele słów podziękowań dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, rodziców
i uczniów, którzy swoją wspólną pracą sprawili, że Gimnazjum nr 4, w mijającym właśnie roku, osiągnęło tak wysokie wyniki. Przedstawicielom osiedli pani dyrektor wręczyła akty podziękowań
za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną tej szkole. Dalej wręczono uczniom podziękowania i nagrody za działalność w kołach zainteresowań i wolontariat oraz bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy gratulacyjne. Uroczystość zakończyli trzecioklasiści wspólnym odśpiewaniem utworu „Ostatni dzień z mają klasą”.

Dziękujemy paniom - Annie Szymańczyk, Hannie Długołęckiej i Barbarze Derbin za przygotowanie
uroczystości.

Zobacz całą galerię zdjęć