Wygrali średniowieczni wojowie

Na początku czerwca w szkole odbył się Wielki Finał Projektu „Młodzież i filantropia. Aktywna młodzież - zaangażowani obywatele”. Projekt zainicjowała organizacja pozarządowa Fundacja dla Polski. Jego celem jest promocja działań organizacji pozarządowych (non governmental organisation, NGO) wśród młodzieży. W przedsięwzięciu szkoła uczestniczyła po raz drugi. Gimnazjaliści wybrali cztery organizacje pozarządowe – Fundację reGeneracja, Stowarzyszenie Akademia Kultury, Miejskie Ognisko TKKF Promyk i Stowarzyszenie Pozytywni Historycznie. Następnie przygotowali dla swoich bohaterów ciekawe prezentacje. Wszyscy pragnęli wygrać 1 tysiąc złotych, by realnie wspomóc ich codzienne działania. Najbardziej atrakcyjny dla juri i uczestników Finału okazał się pokaz 8-osobowej ekipy z klasy IIIai w składzie: Dawid Dłużniewski, Adrian Czarnecki, Radosław Minich, Damian Dąbrowski, Bartosz Falęcki, Bartosz Milewski, Piotr Sobota i Łukasz Susek, która reprezentowała średniowiecznych wojów.

W juri zasiedli: pani Marzena Kolczyńska, dyrektor programowy programu „Młodzież i Filantropia”, pani Jadwiga Betley, przedstawiciel BGŻ BNP Paribas w Ciechanowie, pani Mariola Szcząchor, opiekun Koła Wolontariatu oraz Alicja Madejska, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Gratulacje dla chłopaków i Stowarzyszenia Pozytywni Historycznie! Koordynatorkami projektu były panie Małgorzata Tyczyńska i Justyna Molkowska.

O projekcie „Młodzież i filantropia”, możecie przeczytać w artykule Katarzyny Kozłowskiej
w „Tygodniku Ciechanowskim”.